card
Oyunkhishig
ХӨТӨЧ ТАЙЛБАРЛАГЧИЙН СУРГАЛТ БОЛЛОО.

Монголын Үндэсний музейг англи хэлээр тайлбарлах нь сэдэвт сургалт хоёр дахь удаагаа боллоо.

Дэлгэрэнгүй
СОЁЛ УРЛАГИЙН ИХ СУРГУУЛИЙН СОЁЛЫН СУРГУУЛЬТАЙ ХАМТРАН АЖИЛЛАХ САНАМЖ БИЧИГТ ГАРЫН ҮСЭГ ЗУРЛАА.

Монголын Үндэсний музей, СУИС-н Соёлын сургуультай хамтран ажиллах санамж бичигт 2024.02.20-ны өдөр бичигт гарын үсэг зурлаа.

“МОНГОЛ ЦАГААН САР” ТУСГАЙ ҮЗЭСГЭЛЭН

Монголын Үндэсний музей хаврын тэргүүн сарын шинийн нэгэн Цагаан сарын баярт зориулсан “МОНГОЛ ЦАГААН САР" тусгай үзэсгэлэнгээ 2024 оны 02 дугаар сарын 07-ний өдөр 11: 40 цагаас нээлтээ хийнэ. Тус үзэсгэлэнд уламжлалт сав суулга, бурхан тахилын зүйлс, гоёл чимэглэл, уламжлалт тоглоом наадамтай холбоотой 100 гаруй үзмэрийг дэлгэн үзүүлнэ.

Дэлгэрэнгүй
МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ МУЗЕЙ, МЭРГЭЖЛИЙН ХӨТӨЧ ТАЙЛБАРЛАГЧДЫН ХОЛБООТОЙ ХАМТРАН АЖИЛЛАХ САНАМЖ БИЧИГ БАЙГУУЛЛАА.

Монголд зочлох жилийн хүрээнд бид жуулчдад зориулсан үйл ажиллагаагаа эрчимжүүлэн олон талт ажлыг зохион байгуулж эхлээд байна. Өнөөдөр МҮМ-н Захирал Д.Мөнхтогоо (Ph.D), Мэргэжлийн хөтөч тайлбарлагчдын холбооны тэргүүн Б.Мөнхбат нар 2024 онд хамтран ажиллах санамж бичигт гарын үсэг зурлаа.

Дэлгэрэнгүй
КАТАРЫН ҮНДЭСНИЙ МУЗЕЙ болон МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ МУЗЕЙ хооронд хамтын ажиллагааны санамж бичиг байгуулав

Улмаар 2023 оны 12 дугаар сарын 22-ны өдөр хамтран ажиллах харилцан ойлголцолын “Санамж бичиг” байгуулж, Монголын Үндэсний музейн захирал, доктор (Ph.D) Д.Мөнхтогоо, Катарын Үндэсний музейн захирал, эрхэм шейх Абдулазиз Хамад Аль-Тани нар гарын үсэг зурлаа.

Зарлал

Эрхэм үзэгчид ээ! Монголын Үндэсний музей дотоод үйл ажиллагаатай тул 2023 оны 07 дугаар сарын 06-ны Пүрэв гарагт 07.00- 15:00 цаг  хүртэл  нийтэд үйлчилнэ. Та бүхнээс хүлцэл өчье!

Дэлгэрэнгүй
Жуулчдад зориулсан музейн танин мэдэхүйн Боловсролын хөтөлбөр хэрэгжиж эхэллээ.

"УХААНТ ЦЭЦЭНХҮҮГИЙН МУЗЕЙН АЯЛАЛ" музейн боловсролын хөтөлбөр

Дэлгэрэнгүй
МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ МУЗЕЙ КЕМБРИЖИЙН ИХ СУРГУУЛИЙН НИЙГЭМ СОЁЛЫН АНТРОПОЛОГИЙН ТЭНХИМ, МОНГОЛ СУДЛАЛЫН ТӨВТЭЙ ХАМТРАН МОНГОЛ УЛСАД ҮЗЭСГЭЛЭН ЗОХИОН БАЙГУУЛНА.

Монголын Үндэсний музей Кембрижийн Их сургуулийн Нийгэм соёлын антропологийн тэнхимийн Дотоод Ази болон Монгол судлалын төвтэй хамтран ажиллаж, судалгаа шинжилгээ, музейн гадаад харилцаа хамтын ажиллагааг бэхжүүлж 2023 оны 3 дугаар сард "Харилцан ойлголцолын санамж бичиг"-т гарын үсэг зурсан билээ.

Дэлгэрэнгүй
2023 оны зуны хуваарьт шилжлээ.

Өглөөний музей Үдшийн музей

Шинэ үзэсгэлэн

"ЖАНЖИН Д.СҮХБААТАР ДҮРСЛЭХ УРЛАГИЙН БҮТЭЭЛД МӨНХӨРСӨН НЬ" тусгай үзэсгэлэн 2023.02.02-ны өдөр 11:40 цагт нээлтээ хийнэ.

Монгол улсын Үндсэн хууль: Уламжлал ба шинэчлэл

Хэвлэлийн мэдээ “МОНГОЛ УЛСЫН ҮНДСЭН ХУУЛЬ: УЛАМЖЛАЛ БА ШИНЭЧЛЭЛ” Тусгай үзэсгэлэн: 2022 оны 11 дүгээр сарын 30 – 12 дугаар сарын 8

ХАДАНД СИЙЛСЭН ЭРТНИЙ УРЛАГ

“ХАДАНД СИЙЛСЭН ЭРТНИЙ УРЛАГ” ТУСГАЙ ҮЗЭСГЭЛЭН 2022.11.10 - 2022.12.10

Дэлгэрэнгүй
ШУА-ийн Археологийн хүрээлэнтэй хамтран ажиллах санамж бичигт гарын үсэг зурлаа.

“МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ МУЗЕЙ”, “ШУА-ийн АРХЕОЛОГИЙН ХҮРЭЭЛЭН” хамтран ажиллах санамж бичгийг 3 жилийн хугацаатай байгуулав.

ХАДАНД СИЙЛСЭН ЭРТНИЙ УРЛАГ

Боловсрол, Шинжлэх ухааны яам, Соёлын Яам, ШУА-ийн Археологийн хүрээлэн, Монголын Үндэсний музей хамтран зохион байгуулж буй “Хаданд сийлсэн эртний урлаг” тусгай үзэсгэлэн 2022 оны 11 дүгээр сарын 10-ны 12.00 цагт нээлтээ хийнэ.

Дэлгэрэнгүй
Монголчуудын уламжлалт аж ахуй, соёл

МОНГОЛЫН ҮНДЭСНИЙ МУЗЕЙ “МОНГОЛЧУУДЫН УЛАМЖЛАЛТ АЖ АХУЙ, СОЁЛ” ШИЛДЭГ ҮЗМЭРИЙН ДЭЭЖСЭЭ “ЦОНЖИН БОЛДОГ” ЦОГЦОЛБОРТ ДЭЛГЭЛЭЭ.

Дэлгэрэнгүй
Катарын Үндэсний музейд 'On the Move' үзэсгэлэнг нээлээ.

#СоёлынБүтээлчСар 'ON THE MOVE' ОЛОН УЛСЫН ҮЗЭСГЭЛЭН НЭЭЛТЭЭ ХИЙЛЭЭ. Катар улс, Доха хот Катарын Үндэсний музейд "ON THE MOVE" олон улсын үзэсгэлэн нээлтээ хийлээ.

ЗУУН ДАМЖИХ УРЛАЛ

Монгол Улсын Ардын зураач, БНМАУ-ын Урлагийн гавъяат зүтгэлтэн Лэгшидийн Чуваамэдийн уран бүтээлийн үзэсгэлэн Монголын Үндэсний музейд нээлтээ хийлээ.