card

ОЛОН УЛСЫН МУЗЕЙН ӨДӨР

Хэвлэлийн мэдээ “Музейн хүч нөлөө” олон улсын музейн өдөр 2022

Дэлгэрэнгүй
ХАМТРАН АЖИЛЛАХ САНАМЖ БИЧИГТ ГАРЫН ҮСЭГ ЗУРЛАА.

Монголын Үндэсний музей, ОХУ-ын Буриадын Бүгд Найрамдах улсын Үндэсний Музей, Хиагтын орон нутгийн судлах музейтэй Хамтран ажиллах санамж бичиг байгуулав. Хамтран ажиллах санамж бичигт Монголын Үндэсний музейн Захирал Л.Жаргал, ОХУ-ын ББНУ-ын Үндэсний музейн захирал Татъяана Бороноева нар гарын үсэг зурлаа.

Ажлын байрны сонгон шалгаруулалт

Монголын Үндэсний музейн дараах ажлын байранд нээлттэй сонгон шалгаруулалт зарлаж байна.

"НИЙСЛЭЛ ХҮРЭЭ – НИЙСЛЭЛ УЛААНБААТАР ХОТ" шинэ үзэсгэлэн

Монгол Улсын тусгаар тогтнолын бэлгэдлийн нэг болгон, Богд хааны зарлигаар “Их Хүрээ”-г “Нийслэл Хүрээ” хэмээн нэрийдэж, Монгол Улсын нийслэл хотоор хуульчлан тогтоосны 110 жилийн ойд зориулан гаргаж буй үзэсгэлэнг хүрэлцэн ирж үзэхийг урьж байна.

XVII жарны

XVII жарны "Буян үйлдэгч" хэмээх усан бар жилийн мэндчилгээ

Монголчууд Та бүхэндээ XVII жарны "Буян үйлдэгч" хэмээх усан бар жилийн сар шинийн мэндийг өргөн дэвшүүлье!

СОЁЛЫН БҮТЭЭЛЧ САР

МУЗЕЙН БҮТЭЭЛЧ ҮЙЛДВЭРЛЭЛ Чадавхжуулах сургалт

МУЗЕЙН БҮТЭЭЛЧ ҮЙЛДВЭРЛЭЛ

МУЗЕЙН БҮТЭЭЛЧ ҮЙЛДВЭРЛЭЛ Чадавхжуулах цахим сургалт

ЭКСПО ДУБАЙ 2020

Дэлхийн үзэсгэлэн нээлтээ хийлээ.

Дэлгэрэнгүй
Монголын Үндэсний Музей ба ШУА-ийн Археологийн хүрээлэн   хамтран ажиллах санамж бичигт гарын үсэг зурлаа

Монголын Үндэсний Музей ба ШУА-ийн Археологийн хүрээлэн  хамтран ажиллах санамж бичигт гарын үсэг зурлаа

Монголын Үндэсний Музей ба ШУА-ийн Археологийн хүрээлэн хамтран ажиллах санамж бичигт гарын үсэг зурлаа

Дэлгэрэнгүй
“Нүүдэлчдийн өв судлал” сэтгүүлдээ эрдэм шинжилгээ, судалгааны өгүүлэл авч эхэллээ.

Нүүдэлчдийн өв судлал сэтгүүлд эртний судлал, археологи, антропологи, түүх, угсаатан болон соёл урлаг судлалын эрдэм шинжилгээний бүтээлийг доорхи хаягаар  хүлээн авна.

Дэлгэрэнгүй
 Монголын Үндэсний Музей, ШУТИС-ийн Үйлдвэрлэлийн технологийн сургуультай   хамтран ажиллах гэрээ байгуулав.

Монголын Үндэсний Музей, ШУТИС-ийн Үйлдвэрлэлийн технологийн сургуультай хамтран ажиллах гэрээ байгуулав.

Монголын Үндэсний музей, ШУТИС-ийн Үйлдвэрлэлийн технологийн сургуультай хамтран ажиллах гэрээ байгуулан талуудын хамтын ажиллагааны гэрээг үзэглэх ёслол 2021 оны 3 дугаар сарын 24-ний өдөр боллоо.

Шинэ үзэсгэлэн нээгдэнэ.

“БНМАУ-ын Ерөнхий сайд, шалгарсан баатар, маршал Х.Чойбалсан” тусгай үзэсгэлэн 2021 оны 03 дугаар сарын 18-ны 11.40 цагаас нээлтээ хийнэ. Эрхэм үзэгч та бүхэн халдвар хамгааллын дэглэмийн дагуу хүн хоорондын зайгаа баримтлан, маскаа зүүж үйлчлүүлнэ үү.

«ТҮРЭГ ЕРТӨНЦ: ТҮҮХ-СОЁЛЫН ӨВ» АТЛАС

Атлас нь 2020 онд орос хэлээр хэвлэгдсэн бөгөөд удахгүй түрк, казах, англи хэлээр тус тус хэвлэгдэх юм.

Дэлгэрэнгүй
АСЕМ-ын өдөрт зориулсан дижитал үзэсгэлэнд Монголын Үндэсний музей оролцож байна.

“Азид нэвтрэх гарц; Ази, Европ тивийн 2500 жилийн солилцоо” АСЕМ-ын өдөрт зориулсан дижитал үзэсгэлэн нээгдэнэ.

Дэлгэрэнгүй

"Их эзэн Чингис хааны өвөөр тэтгэгдсэн Монгол-Энэтхэгийн соёлын хэлхээ холбоо" гэрэл зургийн үзэсгэлэн нээгдлээ.

"Их эзэн Чингис хааны өвөөр тэтгэгдсэн Монгол-Энэтхэгийн соёлын хэлхээ холбоо" гэрэл зургийн үзэсгэлэн өнөөдөр нээлтээ хийлээ. Энэхүү үзэсгэлэнг Монгол-Энэтхэгийн хооронд дипломат харилцаа тогтоосны 65 жилийн ойд зориулан дэлгэж буй юм.