card
Oyunkhishig
Цагийн хуваарьт өөрчлөлт орлоо

Ням гарагт музей ажилладаг боллоо.

Дэлгэрэнгүй

"Музей бол хайр юм" гэр бүлийн хөтөлбөр

Ням гарагт музей ажиллана.

ХУБИЛАЙ ХААН БА МОНГОЛ ЖАНЖИД

Шинэ үзэсгэлэн нээлтээ хийнэ.

Ажлын байрны сонгон шалгаруулалт

Ахлах нягтлан бодогч шалгаруулж авна.

Дэлгэрэнгүй
Тайлбарт аялалд урьж байна.

Музейг тайлбарлагчтайгаар үзэцгээе!

Дэлгэрэнгүй
Хүүхдүүд музейд үнэгүй зочилно.

9 дүгээр сарын 1-ээс хүүхдүүд үнэгүй музей үзнэ.

"Соёлын цаг" хөтөлбөр

"Музейн инноваци" зөвлөмж-7

"Музейн инноваци" зөвлөмж 7 хэвлэгдэн гарлаа.

Дэлгэрэнгүй
Музейн ажилтнуудад зориулсан цахим сургалт эхэллээ

Музейн ажилтнуудад зориулсан цахим сургалт эхэллээ.

Дэлгэрэнгүй
Найрамдал, хамтын ажиллагаа соёлын дурсгалууд

Монгол Улс, БНХАУ-ын хооронд дипломат харилцаа тогтоосны 70 жилийн ой 2019 оны 10 дугаар сарын 16-ны өдөр тохиож буй энэ өдөр Монголын Үндэсний музей, БНХАУ-аас Монгол улсад суугаа Элчин сайдын яам, Улаанбаатар хот дахь Хятадын соёлын төвтэй хамтран тус музейн сан хөмрөгт хадгалагдаж буй Монгол, Хятадын харилцаа болон Хятадын түүх соёлтой холбогдох үзмэрүүдээс бүрдсэн “НАЙРАМДАЛ, ХАМТЫН АЖИЛЛАГАА- СОЁЛЫН ДУРСГАЛУУД” хэмээх үзэсгэлэнг дэглэж та бүхэнд толилуулж байна.

Үзмэр түүх өгүүлэхүй

Эрдэм шинжилгээний хурал Монголын Үндэсний музейд 2019 оны 12 дугаар сарын 16-ны өдөр болно.

Дэлгэрэнгүй

"Дэлхийн II дайны үеийн польшийн ард түмний тэмцэл ба тэдний хатан зориг"

Бүгд Найрамдах Польш Улсаас Монгол Улсад суугаа Элчин сайд Кшиштоф Бойко, Бээжин дэх Польшийн Соёлын төв хамтран "Дэлхийн II дайны үеийн Польшийн ард түмний тэмцэл ба тэдний хатан зориг"  сэдэвт гэрэл зургийн үзэсгэлэн Монголын Үндэсний музейн үзэсгэлэнгийн танхимд 2019 оны 9 дүгээр сарын 24-нөөс 10 дугаар сарын 6-ны өдрүүдэд олон нийтэд нээлттэй ажиллана.

Дэлгэрэнгүй
 “МОНГОЛЫН ЭЗЭНТ ГҮРНИЙ ҮЕД ХОЛБОГДОХ  АРХЕОЛОГИЙН НЭЭЛТ: “МӨНХ ЦЭВДЭГТ НУУГДСАН ЭРДЭНЭС”

“МОНГОЛЫН ЭЗЭНТ ГҮРНИЙ ҮЕД ХОЛБОГДОХ АРХЕОЛОГИЙН НЭЭЛТ: “МӨНХ ЦЭВДЭГТ НУУГДСАН ЭРДЭНЭС”

Монголын Үндэсний музей, АНУ-ын Питсбургийн их сургууль, Америкийн Монгол Судлалын төвтэй хамтран Дархадын хотгорын сав нутагт археологийн судалгааны “Умард Монгол” төслийг хамтран хэрэгжүүлдэг. Төслийн багийн эрдэмтдийн энэ зуны малтлагын үр дүнд дэлхийн археологийн шинжлэх ухаанд нээлт болохуйц, Монголын эзэнт гүрний язгууртнуудад холбогдох цоо шинэ олдворуудыг нээлээ.

Дэлгэрэнгүй
МОНГОЛЫН ЭЗЭНТ ГҮРНИЙ ҮЕД ХОЛБОГДОХ  АРХЕОЛОГИЙН НЭЭЛТ: “МӨНХ ЦЭВДЭГТ НУУГДСАН ЭРДЭНЭС”                      Хэвлэлийн бага хурлын урилга

МОНГОЛЫН ЭЗЭНТ ГҮРНИЙ ҮЕД ХОЛБОГДОХ АРХЕОЛОГИЙН НЭЭЛТ: “МӨНХ ЦЭВДЭГТ НУУГДСАН ЭРДЭНЭС” Хэвлэлийн бага хурлын урилга

Монголын Үндэсний музей, АНУ-ын Питсбургийн их сургууль, Америкийн Монгол Судлалын төвтэй хамтран Дархадын хотгорын сав нутагт археологийн судалгааны “Умард Монгол” төслийг хамтран хэрэгжүүлдэг. Төслийн багийн эрдэмтдийн энэ зуны малтлагын үр дүнд Дэлхийн археологийн шинжлэх ухаанд нээлт болохуйц, Монголын эзэнт гүрний язгууртнуудад холбогдох цоо шинэ олдворуудыг нээлээ.

“ДУУРЛИГ НАРСНЫ ХҮННҮГИЙН ДУРСГАЛ” ҮЗЭСГЭЛЭН НЭЭЛТЭЭ ХИЙЛЭЭ

Монгол Улсын Шинжлэх Ухааны Академийн Түүх, археологийн хүрээлэн, Монголын Үндэсний Музей болон Солонгосын Үндэсний музейн хамтран хэрэгжүүлж буй “Мон-Сол” эрдэм шинжилгээний төслийн “Дуурлиг нарсны Хүннүгийн дурсгал” үзэсгэлэн 2019 оны 8 дугаар сарын 8-ны өдөр Хэнтий аймгийн Баян-Адрага сумын Соёлын төвд нээлтээ хийлээ.

БСШУСЯамны Соёл, урлагийн бодлогын газраас Монголын үндэсний музейд ажиллалаа

Соёл, урлагийн бодлогын газраас Монголын үндэсний музейд ажиллалаа

Дэлгэрэнгүй

"Нандин өв" Дарьганга мөнгөн эдлэлийн үзэсгэлэн

Дарьганга мөнгөн урлалын "Нандин өв" тусгай үзэсгэлэнд тавтай морилно уу.

Үнийн санал авах урилга

Музейн гадна пасад засварын үнийн санал авах урилга