Үнийн санал авах урилга

Музейн гадна пасад засварын үнийн санал авах урилга

Хятан Их Ляо улс: БНХАУ-ын ӨВӨР МОНГОЛЫН ХЯТАНЫ ШИЛДЭГ ҮЗМЭР

Хятан Их Ляо улс: БНХАУ-ын ӨВӨР МОНГОЛЫН ХЯТАНЫ ШИЛДЭГ ҮЗМЭР" үзэсгэлэн

Монголын өндөрлөгийн өмнөд хэсэг өнөөгийн БНХАУ-ын ӨМӨЗО-ны нутгаар нутаглаж 10-р зуунд хүчирхэгжин асан эртний түүх, Хятанчуудын соёлын өвийг дэлгэн буй “Хятан Их Ляо улс: БНХАУ-ын ӨВӨР МОНГОЛЫН ХЯТАНЫ ШИЛДЭГ ҮЗМЭР" үзэсгэлэнд тавтай морилохыг урьж байна.

Хятан Их Ляо улс: БНХАУ-ын ӨВӨР МОНГОЛЫН ХЯТАНЫ ШИЛДЭГ ҮЗМЭР

Хятан Их Ляо улс: БНХАУ-ын ӨВӨР МОНГОЛЫН ХЯТАНЫ ШИЛДЭГ ҮЗМЭР" Монгол Улс, БНХАУ-ын хооронд дипломат харилцаа тогтоосны 70 жилийн ойд зориулсан тусгай үзэсгэлэн

Монгол Улс, БНХАУ-ын хооронд дипломат харилцаа тогтоосны 70 жилийн ойг хоёр улс 2019 онд ёслол төгөлдөр тэмдэглэж байна. Ойн хүрээнд хоёр улсын соёлын солилцоог хөгжүүлэх зорилгоор зохион байгуулж буй нэгэн томоохон ажил нь БНХАУ-ын Өвөр Монголын музей, Монголын Үндэсний музейтэй хамтран "Хятан-Их Ляо улс: БНХАУ-ын ӨВӨР МОНГОЛЫН ХЯТАНЫ ШИЛДЭГ ҮЗМЭР" үзэсгэлэн юм.

Дэлгэрэнгүй
Соёл, урлагийн байгууллагуудын нээлттэй хаалганы өдөрлөгт оролцлоо.

БСШУС Яам, Засгийн газрын хэрэгжүүлэгч агентлаг Соёл урлагийн газраас удирдан зохион байгуулсан Соёл, урлагийн байгууллагуудын нээлттэй хаалганы өдөрлөгт Монголын Үндэсний музей амжилттай оролцлоо.

Дэлгэрэнгүй
 Олон улсын хүүхдийн эрхийг хамгаалах өдрийн баярын мэнд хүргэе!

Манай музей Олон Олон улсын хүүхдийн эрхийг хамгаалах өдөрт зориулан гэрэл зургийн болон гар зургийн бие даасан хоёр үзэсгэлэнгээр хүүхэд багачууддаа бэлэг барьж байна.

СОЁЛЫН АМИН ЗАНГИЛАА НЬ МУЗЕЙ: УЛАМЖЛАЛ ШИНЭЧЛЭЛ

СОЁЛЫН АМИН ЗАНГИЛАА НЬ МУЗЕЙ: УЛАМЖЛАЛ ШИНЭЧЛЭЛ"

Олон улсын музейн өдрийг тэмдэглэх сэдвийн агуулга, орчин үеийн музейн чиг хандлага:

ЭРХЭМ ЭРДЭМТЭН СУДЛААЧИД ТАНАА

Монголын Үндэсний музейн "Нүүдэлчдийн өв судлал" эрдэм шинжилгээний цуврал бичгийн шинэ дугаарт Та бүхнийг өөрсдийн судалгааны шинэ бүтээлээ хэвлэн нийтлүүлэхийг урьж байна.

Дэлгэрэнгүй
Монгол Улсын хаан наймдугаар Богд Жавзандамба хутагт  Тусгай үзэсгэлэн 2019.05.01-31

Монгол Улсын хаан наймдугаар Богд Жавзандамба хутагт Тусгай үзэсгэлэн 2019.05.01-31

Монгол Улсын хаан наймдугаар Богд Жавзандамба хутагт

Дэлгэрэнгүй
БНХАУ-ын Үндэсний музейд зохион байгуулагдсан “Торгоны зам дагуух Үндэсний музейдын эрдэнэс” үзэсгэлэн нээлтээ хийлээ.

“Бүс ба зам” бодлогын хүрээнд “Торгоны зам дагуух Үндэсний музейдын эрдэнэс” үзэсгэлэн 2019 оны 04 дүгээр сарын 11-нээс 07 дугаар сарын 14-ний өдрийг хүртэл БНХАУ-ын Үндэсний музейн үзэсгэлэнгийн 7, 8 дугаар танхимд зохион байгуулагдаж байна.

Дэлгэрэнгүй
Монголын Үндэсний музей өвлийн цагийн хуваарьт шилжлээ.

Өвлийн цагийн хуваарь: 09 сарын 16-ны өдрөөс 05 сарын 15 Мягмар-Бямба 09:00-18:00 Касс 09:00-16:30 National Museum of Mongolia Winter timetable September 16th- May 14th Tues-Sat 9:00 A.M- 6:00 P.M Last entry 9:00 A.M-4:30 P.M

Ширмэл ширдэг

Ширмэл ширдэг: Монгол Улсын Засгийн Газрын 1995 оны 241 дүгээр тогтоолоор “Хосгүй үнэт” дурсгалт зүйлээр батлагдсан.

Ялтсан гутал

Ялтсан гутал: Монгол Улсын Засгийн Газрын 1995 оны 241 дүгээр тогтоолоор “Хосгүй үнэт” дурсгалт зүйлээр батлагдсан тул гэрчилгээ олгов.

Дэлгэрэнгүй

"Японы уламжлалт гар урлал өнөө цагт" үзэсгэлэн

“Netsuke – Японы уламжлалт гар урлал өнөө цагт” үзэсгэлэн нь Японы соёлыг дэлхий нийтэд танилцуулах зорилгоор Япон сангийн зохион байгуулдаг 20 гаруй нүүдлийн үзэсгэлэнгийн нэг бөгөөд  Та бидний толилон буй “Netsuke-Японы уламжлалт гар урлал өнөө цагт” бэсрэг үзэсгэлэн нь 65 үзмэрээс бүрдэж байна.